Najlepsze seriale po angielsku

najlepsze seriale po angielsku

 

W TYM WPISIE opowiadałam, co daje oglądanie seriali po angielsku. TUTAJ  z kolei podałam subiektywną listę najlepszych seriali po angielsku, w których usłyszycie właściwie całkowicie British English. Z racji jednak tego, że wpis powstał prawie równo dwa lata temu, postanowiłam stworzyć nowy ranking polecanek. W końcu zachodnia kinematografia ruszyła do przodu, prawda?

Żeby się jednak nie powtarzać, poniżej zamieściłam jedynie te najlepsze seriale po angielsku, których nie ma na poprzedniej liście. Postanowiłam też nie kategoryzować propozycji pod względem dialektu czy akcentu.

Podam natomiast miejsca w sieci, gdzie możecie wyszukać seriale (większość to produkcje Netflixa). Potem zostanie już tylko oglądać… z napisami lub bez (o samych napisach szerzej TUTAJ). Do każdej propozycji przygotowałam trailer.

 

Najlepsze filmy z kolei znajdziecie w TU.

Oto najlepsze seriale po angielsku – ranking na maj 2020

Chilling Adventures of Sabrina – jeśli Ciebie też czasem dopada nostalgia za najtisami, to będzie strzał w dziesiątkę! Nawiązania do kultowej historii o nastoletniej czarownicy. Tym razem jednak zdecydowanie bardziej mrocznie i tajemniczo. Tej ryzrywki oczywiście dostarczy Netflix.

https://www.youtube.com/watch?v=ybKUX6thF8Q

 

13 Reasons why – to już prawie klasyk. Prawdziwie kultowy serial w trzech zaskakujących sezonach – już 5 czerwca pojawi się nowy, czwarty sezon, o tym będzie się gadać!. Bohaterami jest młodzież – znajdziemy sporo slangu, potocyzmów, ale również elementy języka wulgarnego i różne formy werbalizowania emocji. Serial oryginalny Netflix, więc tak znaleźć go najprościej, ale można kupić też odcinki na DVD.

Unbreakable Kimmy Schmidt – zakręcona komedia o życiu po ucieczce z seksty i pracy… opiekunki do dziecka w Nowym Jorku. Dużo kolorów, dużo zaskakujących sytuacji. Ciekawe postacie i świetna gra aktorska. Do obejrzenia na Amazon Prime, Netflix, Disney+ oraz Apple TV (ta ostatnia ptatforma cieszy się coraz większą popularnością).

 

Happy Valley z 2014 roku to propozycja dla miłośników „podglądania” życia małych społeczności, serial przyjemny, nieobciążający emocjonalnie. Doskonały na tzw. reset po pracy lub w weekend albo „żeby coś włączyć przy jedzeniu”. I ten akcent brytyjski! Całe odcinki serwuje nam Youtube. oryginalnie oczywiście BBC. Netflix i Apple Tv również nie zawodzą w tej kwestii.

 

Thirteen to historia dziewczyny, która ucieka od porywacza po trzynastu latach przetrzymywania i postanawia wrócić do rodziny i ułożyć sobie życie od nowa. Idealnie prezentuje to wszystkim, za co kochamy brytysjkieg seriale: intrygująca historia, ciekawa i wiarygodna psychologia postaci, wątki humorystyczne oraz kryminalne, nieprzypadkowe i logiczne zdarzenia. Dodatkowo problematyka sięga wielu płaszczyzn, dzięki temu słownictwo jest spójne, życiowe, ale i rozbudowane. Nic tylko oglądać!  Serial znajdziemy m.in. na Amazon Prime, BBC, a także niektóre odcinki z łatwością znajdziemy, przeglądając  Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=CYzAAIEsS4w

 

Good Doctor – ta produkcja została mi polecona przez kilku niezależnych uczniów. Mimo że to serial medyczny, a większość akcji dzieje się w szpitalu, słownictwo jest dość przystępne, aktorzy nie mówią zbyt szybko. Główny bohater to autystyczny rezydent chirurgii, ale akcja kręci się również wokół jego przyjaciół, z których każdy jest charakterystyczny. Uwaga! Kilku prawdziwych przystojniaków i kilka piękności na ekranie.

 

Atypical – kolejna amerykańska produkcja w tym zestawieniu. Serial opowiada losy nastolatka z autyzmem i jego rodziny. Wciągające, zabawne, frapujące! Język jest dosyć przystępny, więc oglądanie nie powinno nastręczyć większych trudności, choć oczywiście poznamy wiele przydatnych idiomów. Tę propozycję z łatwością odnajdziemy na platformie Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *