Seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego

Seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego

TUTAJ podałam subiektywny ranking najlepszych seriali do oglądania po angielsku. Z kolei w TYM wpisie starałam się tę listę zaktualizować, podrzucając nowe propozycje. Trafiają się jednak pytania o seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego.

Chodzi zatem niektórym czytelnikom nie o produkcję dla użytkowników/widzów natywnych, ale tych na niższych poziomach, którzy potrzebują materiału dostosowanego do swoich potrzeb i możliwości. Czy istnieją seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego? Oczywiście! Szczególnie dla osób na poziomie A1-B1. Wyższe przecież doskonale poradzą sobie ze „zwykłymi” materiałami autentycznymi. Seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego są przede wszystkim jednak bardzo różnorodne.

Seriale stworzone specjalnie do nauki angielskiego – lista

Extr@ English to już właściwie klasyk pełną gębą. Nadawany był przez stację Channel 4 w latach 2002-2004. W Polsce serial można było obejrzeć go na TVP1. Sprzedawano również DVD z materiałem, do których dołączony został podręcznik. Aktualnie dostępny częściowo na Youtube, w całości na platformach P2P takich jak Chomikuj.pl czy vk.com. Świetny humor, przystępne słownictwo. Uwielbiam!

Kolejna propozycja to mój osobisty faworyt, chociaż wspominałam o nim już kilkukrotnie – Mind Your Language – perypetie mieszanej etnicznie grupy dorosłych w szkole językowej i ich brytyjskiego nauczyciela. Inteligentne, zabawne (typowo brytyjski humor), dość łatwe. Całość znajdziesz na Youtube. Pierwszy odcinek TU.

Ciekawym i nowatorskim pomysłem jest również The School – serial wyprodukowany przez uczniów (szkoła podstawowa) dla uczniów – ma na celu ćwiczenie słownictwa oraz struktur gramatycznych. Pierwszy odcinek możesz zobaczyć, klikając  TUTAJ.

Charlie i Lola – kreskówka. Bardzo niedoceniana, a moim zdaniem dużo fajniejsza do nauki od wystawianej na ołtarze Peppy. Obejrzyj.

Jeśli już jesteśmy przy materiale dla dzieci, nie zapomnijmy o kultowym Lippy & Messy – polskiej produkcji z lat 2003-2006. Program ten powstał we współpracy Redakcji Dziecięcej Programu I Telewizji Polskiej ze szkołą języka angielskiego Gama-Bell w Krakowie. W serialu występowało dwoje klaunów – Lippy i Messy oraz czarodziej Wizzy.

English Teacher  – wyobraź sobie, że uczysz języka obcego w Azji. Małe dzieci. To własnie ta historia. Do znalezienia TU.

The Flatmates – mini-serial stworzony przez BBC i też tam należy go szukać.

Niekiedy przydatnym rozwiązaniem (choć niestety mocno odbiegającym jakością nagrań) są mini-seriale przygotowywane przez wydawnictwa i dołączane jako materiał stymulujący do podręczników. Tak np seria That’s Life (szczególnie dla poziomu A1 i A2) – znajdziesz odcinki na Youtube, KLIKNIJ po przykładowy.

Oxford English Daily Conversation to również bardzo wartościowy materiał. Bardzo praktyczne krótkie video zawierające dialogi z życia codziennego. Odcinki trwają średnio ok. 7 minut i są dostępne np. TU.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *