Kryminalne podcasty po angielsku

kryminalne podcasty

 

Kryminalne podcasty po angielsku

Kryminalne podcasty po angielsku to jeden z wielu tematów, które przewijają się na naszych lekcjach. Uczniowie często narzekają, że sami nie mogą znaleźć niczego realnie sensownego.

Kilka razy rekomendowałam już różne źródła podcastów do słuchania na niekoniecznie najwyższych poziomach. Można sobie wyklikać i sprawdzić np w TYM WPISIE, jak również TUTAJ i TUTAJ.

Coraz częściej jednak nie interesują was tematy ogólne czy typowe dla uczniów (i bardzo dobrze!). Dawniej modne było słuchanie o tym, co robić, by wreszcie nauczyć się angielskiego raz a porządnie. Takich nagrań wyrosło zatem przez ostatnią dekadę mnóstwo. Dosłownie jak grzyby po deszczu.

Słuchacze dochodzili jednak do wniosku, że to niekoniecznie wciągające. O ile sama zawartość może okazać się odświeżająca, to jednak budzi frustrację. To wciąż pozycja „uczeń”, nie użytkownik. A przecież ciągle powtarzam, że trzeba się przenieść na poziom „użytkownik”, by w ogóle cokolwiek sensownego z tego było. Nie poczujesz się pewnie, jeśli ciągle będziesz na tym samym etapie „co mam robić, by… robić postępy”. To tylko wpaja poczucie winy i zagubienia. Bez sensu.

 

A zatem… może kryminalne podcasty po angielsku? Tak. O ile nie boisz się słuchania o przestępstwach i nierzadko o cierpieniu, to może być dla ciebie dobra droga.

Krótkie zdania. Historia zmierza do konkretnego końca. Dość powtarzalne słownictwo, a jednak dające spore pole do popisu. Opisywanie zbrodni wymaga również języka codziennego. Kryminalne podcasty są też zazwyczaj, nie oszukujmy się, ciekawe fabularnie.

Skąd zatem brać kryminalne podcasty po angielsku, których warto słuchać?

Oto moja lista polecajek w tym temacie. Pamiętaj, że jeśli coś polecam, na dany moment jest to materiał darmowy. Nie namawiam ani nie zachęcam do płatnych subskrypcji materiałów dodatkowych jak podcasty po angielsku. W sieci jest mnóstwo takich, za które nie trzeba nic płacić. Jednak! Ze względu na fakt, że nie są to moje kryminalne podcasty, a jedynie znalazłam je w internecie, nie odpowiadam za nie w stu procenatach. Może się zdarzyć, że pomiędzy dniem, w którym piszę te słowa, a tym, w którym je czytasz, coś się zmieniło w temacie podcastu. Jeśli mimo wszystko autor postanowił jednak zmienić dostęp do podcastu na płatny, po prostu zignoruj tę pozycję i przejdź do kolejnej.

O każdej pozycji starałam się sklecić kilka słów.

1. WEST CO

Akcent: brytyjski

Nowe odcinki: projekt zakończony, ma 13 części

Sprawy: raczej dobrze znane, bardzo udany research

2. They Walk Among Us

Akcent: brytyjski

Rodzaj spraw: rozwiązane i nie

Nowe odcinki: nieregularnie

Średnia długość odcinka: 40 min

 3. Blood Ties Podcast

Akcent: Londyński 🙂 Czasem zdarza się slang.  Mówią dwie osoby.

Sprawy: rozwiązane i nie, świeższe i starsze, prawdziwa mieszanka

Nowe odcinki: ostatni w 2017

Średnia długość: 30 minut

4.  Mens Rea

Akcent: irlandzki, bez slangu.

Nowe odcinki: ostatnie w 2018

Sprawy:  głównie rozwiązane

Średnia długość: 60 min

5.The Crime Pod

Akcent: szkocki

Sprawy: najdziwniejsze, najmroczniejsze

Nowe odcinki: ostatni w 2020

Średnia długość: 20 min

 

 

Kryminalne podcasty po angielsku to oczywiście studia bez dna! A może masz jakieś ulubione, którymi chcesz się podzielić z innymi?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *