Materiały na lekcje: Anti-Valentine’s Day

materiały na lekcje

Materiały na lekcje to jeden z głównych motywów pojawiających się na blogu. Co pewnie zdążyliście już, rzecz jasna, zauważyć.

Wrzucam je cyklicznie od roku, minimum jedna gotowa, darmowa lekcja w miesiącu. Po więcej oczywiście odsyłam do zakładki SKLEP.

Staram się, żeby zestawy były zróżnicowane. Oczywiście bywa, że tematy się powtarzają. Przecież możesz potrzebować nowej lekcji na ten sam temat z tym samym uczniem. 🙂 Zawsze wtedy jednak serwuję coś innego. Sama też nie lubię odgrzewanych kotletów i oczywistych, ciągle tych samych pytań.

Dlatego w tym roku przygotowałam materiały na lekcję walentynkową w nowy, nietypowy (mam nadzieję!) sposób.

Tym razem lekcja konwersacyjna o anty-walentynkach.

W skład materiału wchodzą oczywiście pytania dyskusyjne, cytaty do skomentowania oraz zadanie na słownictwo i kreatywność.

Ta lekcja powinna wystarczyć na 45-60 minut. Dla tzw. fast finishers może też służyć jako rozgrzewka lub wypełnienie na koniec albo praca domowa.

Materiał na lekcje przeznaczony jest dla poziomów B2 i C1 ze względu na użyte słownictwo, ale B1 też poradzi sobie z pomocą nauczyciela.

Skąd wziąć plik?

Materiał na lekcję możesz pobrać klikając tutaj: Anti-Valentine’s matetriały na lekcje

 

Klasyczną lekcję walentynkową znajdziesz w sklepie POD TYM LINKIEM.

 

Jak zwykle przypominam, że w komentarzach możesz proponować nowe tematy darmowych materiałów. Jeśli tylko szukasz czegoś konkretnego, ale nie masz czasu przygotowywać, to będzie doskonałe rozwiązanie, a inni też mogą skorzystać.

Do następnego razu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *