Zajęcia konwersacyjne: darmowy materiał na rozgrzewkę lub koniec

Zajęcia konwersacyjne to są jednym z najbardziej kluczowych tematów. Wszyscy chcą lekcji konwersacyjnych. Zależy na nich zarówno uczniom, jak i nauczycielom, czy trenerom językowym. Nic w tym dziwnego.

Trudno rozwijać umiejętności językowo-komunikacyjne bez… komunikacji. Nie nauczymy się rozmawiać, jeśli nie będziemy rozmawiać.

Jak powinny wyglądać dobre zajęcia konwersacyjne?

Samo luźne gadanie jednak nie pomoże. Same zajęcia powinny być przeprowadzone w sposób przemyślany i poukładany. Inaczej nie będziemy w stanie realnie budować nowych zdolności. Poza tym, luźne rozmowy można przecież prowadzić za darmo w internecie. Pisałam o tym już wielokrotnie.

 

Dobre zajęcia konwersacyjne muszą zawierać rozgrzewkę, część główną, gdzie nie tylko ćwiczymy znane konstrukcje, ale też przyswajamy całkiem nowy materiał. Na koniec powinniśmy pozwolić sobie na wyciszenie, czyli wprowadzić

Co natomiast, jeśli brakuje nam pomysłów? Albo jeśli ćwiczymy samodzielnie i nie mamy ani wiele pomysłów, ani materiałów? Żaden problem!

 

Przychodzę z pomocą. Przygotowałam dzisiaj materiał na zajęcia konwersacyjne, który może się świetnie sprawdzić w wielu sytuacjach – zależnie od zaawansowania uczniów.

Zadanie polega na wyjaśnieniu/uzasadnieniu dwudziestu kwestii. Jakich kwestii? Lista dotyczy kwestii, o których nie wszyscy koniecznie wiedzą – 20 wciąż rozpowszechnionych w popularnych wierzeniach. Można śmiało potraktować jako ciekawostki o świecie.

Co jeśli uczeń nie miał pojęcia o danym fakcie? Co jeśli nawet wiedział, ale nie umie wyjaśnić ani uzasadnić? Nic straconego! Wtedy możemy pobawić w „google it” – oczywiście koniecznie po angielsku!

Później możemy zabawić się w dywagacje, dlaczego ludzie nie zdają sobie sprawy z tych faktów lub wręcz wierzą w popularne mity.

Zajęcia konwersacyjne, na których poszerzamy wiedzę o świecie nie będą jedyną opcją dla tego zadania.

Aby pobrać  ćwiczenie na zajęcia konwersacyjne wystarczy klinąć.

Co więcej!

Kolejne darmowe materiały do zajęć tradycyjnie już w przyszłym miesiącu. Staram się wrzucać pomoce regularnie. Aby nie przegapić kolejnej wrzutki, warto śledzić mnie również na FACEBOOKU

A jeśli już o facebooku mówimy, przypominam o mojej grupie dla pasjonatów uczenia się poza podręcznikiem. Stwórzmy razem ciekawą społeczność –> LINK

Dzisiejszy materiał nadaje się dla dosłownie każdego poziomu językowego. „Zagra” zarówno na A2, gdzie poznamy nowe słownictwo, jak i skłoni zaawansowane osoby z C1 do wzbogacenia swoich wypowiedzi.

Następnym razem spodziewaj się czegoś dla przedziału B2+/C1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *