Najpopularniejsze angielskie przysłowia oraz darmowa lekcja

angielskie przysłowia

Oto wpis podwójny. Po pierwsze – garść  naprawdę przydatnych idiomów w języku angielskim (angielskie przysłowia) oraz gotowy materiał na lekcję o… przysłowiach właśnie. Zestaw zadań nada się świetnie do pracy własnej, jako gotowa lekcja na żywo lub online, zarówno w trybie indywidualnym, jak i grupowym.

Przysłowia w języku polskim nie są tak popularne jak miało to miejsce dawniej. W angielskim natomiast spotykamy je znacznie częściej. Są właściwie nieodzowną częścią naturalnej, swobodnej komunikacji. Użytkownicy często nie zdają sobie nawet sprawy, że wyrażenie, którego używają to właśnie przysłowie.

Angielskie przysłowia wcale niekoniecznie kojarzą się z herbatą, deszczem czy mgłą, chociaż oczywiście bywają i takie. Bardzo często zdarza się, że angielskie przysłowia są tak naprawdę chińskie, francuskie, czy nawet greckie, ale zwyczajnie popularne na ziemiach brytyjskich. A skoro zyskały sławę i stały się popularne w języku Szekspira, niech już tak będzie. Nie ma o co kruszyć kopii.

 

Poniżej załączam lekcję poświęconą przysłowiom. Mam nadzieję, że przyniesie wiele satysfakcji z nauki. I przede wszystkim – że przyda się do poszerzania słownictwa i świadomości językowej. Angielskie przysłowia są naprawdę bardzo interesującą bazą wiedzy. Warto do nich zaglądać.

Skupia się, oczywiscie jak zwykle, na przemyśleniu tematu oraz ogólnie słownictwie, więc wielu życiowych przeykładach. Nieważne, czy wykorzystasz ją do pracy własnej, czy ze swoimi uczniami, sprawdzi się w obu przypadkach.

lekcja poświęcona przysłowiom angielskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *