Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Obiecałam nie obijać się więcej i oto jestem – znów z przygotowanym materiałem na zajęcia biznesowe dla poziomu średniozaawansowanego. Ostatnią gotową lekcję możecie znaleźć TU . Przygotowałam ją o tematyce świątecznej  i przeznaczyłam dla nastolatków i dorosłych – zarówno na zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Czasem tak się jednak zdarza, że pracujemy z uczniami również w przerwie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Wtedy oczywiście dobrym wyjściem jest zaprezentowanie materiałów o postanowieniach (TUTAJ z kolei macie mój zeszłoroczny projekt, który i tym razem na pewno wykorzystam z nowymi kursantami). Dla tych natomiast, którym znudziły się rozmowy o rzucaniu palenia, zapisywaniu na siłownię itd. przygotowałam specjalną lekcję konwersacyjną (jak zwykle u mnie: z elementami czytania, zgadywania i oglądania). Do tego wykorzystałam dość już leciwy, ale ciekawy TED TALK (w nietypowej formule duetu) opowiadający o pracy… Google. Głównie jako firmy, ale również popularnej wyszukiwarki. Tak, tak. Oto przed Wami – Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Zajęcia zaplanowałam na 60 minut, ale przy Fast Finishers (o których artykuł już powstaje) lub gdy chcemy przeprowadzić zajęcia na spotkaniu 90 minut – jako ostatnie zadanie pokazujemy uczniom kompilację najczęściej wyszukiwanych zagadnień w 2018 (link na karcie pracy).

Pomysł odnalazł swoją inspirację dzięki zamieszczonej przez Expressis Verbis propozycji zajęć  (znajdziecie, KLIKAJĄC) z zeszłego roku. Polecam też – rzecz jasna – całego bloga.

Swój materiał przygotowałam dla uczniów indywidualnych lub małych grup na poziomie B1/B2. Doskonale sprawdzi się w trakcie zajęć z języka zawodowego na przykład dla informatyków czy ekonomistów.

Oto KARTA PRACY

[UWAGA! Klucz do zadań znajduje się na ostatniej stronie.]

 

 

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Już niebawem kolejne, całkowicie darmowe pomysły na zajęcia z użyciem zaadaptowanych materiałów autentycznych. Któż ich nie kocha? Śledźcie bloga na bieżąco, by niczego nie przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *