OUTSIDE THE BOX - Angielski kreatywnie

Nauka angielskiego przyjemniejsza niż myślisz!

Skontaktuj się:
790-375-342

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Obiecałam nie obijać się więcej i oto jestem – znów z przygotowanym materiałem na zajęcia biznesowe dla poziomu średniozaawansowanego. Ostatnią gotową lekcję możecie znaleźć TU . Przygotowałam ją o tematyce świątecznej  i przeznaczyłam dla nastolatków i dorosłych – zarówno na zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Czasem tak się jednak zdarza, że pracujemy z uczniami również w przerwie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Wtedy oczywiście dobrym wyjściem jest zaprezentowanie materiałów o postanowieniach (TUTAJ z kolei macie mój zeszłoroczny projekt, który i tym razem na pewno wykorzystam z nowymi kursantami). Dla tych natomiast, którym znudziły się rozmowy o rzucaniu palenia, zapisywaniu na siłownię itd. przygotowałam specjalną lekcję konwersacyjną (jak zwykle u mnie: z elementami czytania, zgadywania i oglądania). Do tego wykorzystałam dość już leciwy, ale ciekawy TED TALK (w nietypowej formule duetu) opowiadający o pracy… Google. Głównie jako firmy, ale również popularnej wyszukiwarki. Tak, tak. Oto przed Wami – Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Zajęcia zaplanowałam na 60 minut, ale przy Fast Finishers (o których artykuł już powstaje) lub gdy chcemy przeprowadzić zajęcia na spotkaniu 90 minut – jako ostatnie zadanie pokazujemy uczniom kompilację najczęściej wyszukiwanych zagadnień w 2018 (link na karcie pracy).

Pomysł odnalazł swoją inspirację dzięki zamieszczonej przez Expressis Verbis propozycji zajęć  (znajdziecie, KLIKAJĄC) z zeszłego roku. Polecam też – rzecz jasna – całego bloga.

Swój materiał przygotowałam dla uczniów indywidualnych lub małych grup na poziomie B1/B2. Doskonale sprawdzi się w trakcie zajęć z języka zawodowego na przykład dla informatyków czy ekonomistów.

Oto KARTA PRACY

[UWAGA! Klucz do zadań znajduje się na ostatniej stronie.]

 

 

Gotowa lekcja: Google 2018 i rozwój firmy

Już niebawem kolejne, całkowicie darmowe pomysły na zajęcia z użyciem zaadaptowanych materiałów autentycznych. Któż ich nie kocha? Śledźcie bloga na bieżąco, by niczego nie przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *