New Year’s Resolution – gotowa lekcja (B1)

New Year's Resolutions

Przedstawiam drugi przykładowy handout z lekcji. Tym razem New Year’s Resolutions. Zajęcia przeprowadziłam z uczniem na poziomie B1. New Year’s Resolutions jest przecież bardzo popularnym tematem na zajęciach językowych. Dlaczego by zatem nie iść za ciosem i nie wykorzystać mojej lekcji? 🙂

UWAGA 1: Materiał zawiera treści dla dorosłych [mogą być uznane za niesmaczne]. Polecam zatem sprawdzić przed zajęciami, czy piosenka nadaje się dla twoich uczniów. 🙂 Osoby z poczuciem humoru i dystansem powinny być zadowolone. Chętnie przeczytam też feedback odnośnie do lekcji. Chętnie dowiem się, co sądzisz o zajęciach z materiałami tego typu.

New Year's Resolutions
New Year’s Resolutions

UWAGA 2: Materiał zawiera przekrój form gramatycznych mówiących o czasach przyszłych, jednak nie ćwiczy ich w sposób wystarczający. Ma to na celu jedynie ukazanie możliwych opcji. Zajęcia ćwiczeniowe należy ponownie wprowadzić w kolejnym kroku (na tych samych zajęciach lub kolejnych).  Konkretne struktury należy przerobić później (niekoniecznie zaś wkuwać na pamięć załączoną w pliku infografikę).

>worksheet pobierz tutaj<

Pamiętaj, że darmowe lekcje staram się wrzucać mniej więcej raz w miesiącu. Jeśli interesują cię inne materiały tego typu, znajdziesz je również w zakładce z gotowymi lekcjami lub w SKLEPIE.

W razie pytań, zawsze możesz napisać poprzez KONTAKT.

Możesz napisać również, jeśli potrzebujesz zadań do ćwiczenia czasów przyszłych. Postaram się pomóc i przeszukać swoje zasoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *