GOTOWA LEKCJA: Christmas, Yes, Virginia

gotowa lekcja: christmas, yes, virginia

Outsidethebox nie odchodzi  zapomnienie! Po przerwie  dodawaniu wpisów postaram się wszystko nadrobić, już niebawem wiele ciekawych materiałów i porad.

Dzisiaj coś specjalnie dla zapracowanych nauczycieli –  gotowa lekcja: christmas, yes, virginia – głównie na zajęcia indywidualne lub w parach, ale po drobnych zmianach materiał nada się spokojnie dla grupy.

Poziom, dla którego materiały gotowej lekcji: christmas, yes, virginia,  zostały zaadaptoane to średniozaawansowany i  wyższe. Uczniowie powinni mieć już jakieś doświadczenie  oglądaniu lub słuchaniu dłuższych materiałów.

Lekcja opiera się na historii listu wysłanego do redakcji The New Your Sun przez małą Virginię. Cała sprawa na stałe zagościła w amerykańskiej popkulturze i jest najczęściej przypominaną i przedrukowywaną historią bożonarodzeniową niezwiązaną z tematyką religijną  w całych Stanach. Przyda się zatem również dla uczniów niewierzących i niepraktykujących, chociażby jako zajęcia z tzw. kulturówki. Poza tym jest to po prostu piękna i wzruszająca opowieść, z którą każdy powinien się zapoznać.

gotowa lekcja: christmas, yes, virginia

UWAGA: Ilość zadań jest obliczona na 90 minut zajęć. Zawiera dość długi filmik, który można jednak skrócić, przewijając niektóre fragmenty. Przygotowałam też wersję alternatywną – ok. 4 minuty słuchania zamiast czytania i oglądania, co pozwoli spokojnie zmieścić się w jednej godzinie zegarowej.

Zadania można pobrać,KLIKAJĄC TUTAJ. Gotowa lekcja: Christmas, yes, virginia, będzie twoja!

 

 

PS

Na blogu możecie znaleźć również gotową lekcję noworoczną. Wystarczy kliknąć O, TU. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *