Thanksgivig Day – wprowadzenie

W dzisiejszym wpisie zapraszam Was do odkrycia jednego z najbardziej kultowych świąt amerykańskich – Thanksgiving Day. To wyjątkowe święto, obchodzone w czwarty czwartek listopada, jest nie tylko okazją do wspólnego posiłku, ale także czasem na wyrażenie wdzięczności za błogosławieństwa życia. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez tradycje, potrawy i zwyczaje związane z tą wyjątkową celebracją.

Thanksgiving Vocabulary:

 1. Harvest (żniwa): Okres zbierania plonów, często związany z Thanksgiving.
 2. Turkey (indyk): Tradycyjne danie główne podczas święta.
 3. Pumpkin Pie (placek dyniowy): Deser przyrządzany z dyni, popularny podczas Thanksgiving.
 4. Gratitude (wdzięczność): Silne uczucie wdzięczności i docenienia.
 5. Family Gathering (rodzinne spotkanie): Zbieranie się z rodziną na wspólną ucztę.
 6. Cornucopia (róg obfitości): Symbolizuje obfitość i bogactwo.
 7. Stuffing (nadzienie): Mieszanka chleba, ziół, warzyw, czasem mięsa, używana do nadziewania indyka.
 8. Mashed Potatoes (puree ziemniaczane): Ugotowane ziemniaki rozgniatane i wymieszane z mlekiem i masłem.
 9. Pilgrims (pilgrzymi): Pierwsi osadnicy, którzy przybyli do Ameryki na statku Mayflower w 1620 roku.
 10. Native Americans (Indianie): Rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy spotkali się z osadnikami i pomogli im przetrwać.
 11. Feast (ucztować): Wspólne uczestniczenie w obfitym posiłku podczas uroczystości.
 12. Family Reunion (spotkanie rodzinne): Zbieranie się członków rodziny, często podróżujących z daleka, aby świętować razem.
 13. Parade (parada): Publiczna demonstracja, często z udziałem orkiestr, balonów, i ozdobionych wozów, odbywająca się zwykle przed lub w dniu Thanksgiving.
 14. Leftovers (resztki): Jedzenie, które pozostaje po uroczystym posiłku i jest przechowywane w lodówce na kolejne dni.
 15. Harmony (harmonia): Stan spokoju i jedności, który jest często podkreślany podczas Thanksgiving, gdy ludzie łączą siły, aby świętować wspólne wartości.

Tradycje Thanksgiving:

Święto Dziękczynienia to czas, gdy rodziny zbierają się przy wspólnym stole, aby dzielić się posiłkiem i wyrażać wdzięczność. Popularnymi daniami są indyk, puree ziemniaczane, sos żurawinowy i oczywiście placek dyniowy. Rodziny często dziękują za swoje błogosławieństwa oraz pomagają potrzebującym poprzez organizowanie akcji charytatywnych.

Ćwiczenie:

 1. Słuchanie i Rozumienie: Posłuchaj nagrania z tradycyjnymi pieśniami związanymi ze świętem, takimi jak „Over the River and Through the Woods” czy „We Gather Together”. Spróbujcie zrozumieć słowa piosenek i zidentyfikować słownictwo.
 2. Rozmowa o Wdzięczności: Porozmawiajcie z kolegą lub koleżanką o tym, za co jesteście wdzięczni. Używajcie nowego słownictwa związanego z Thanksgiving. Podzielcie się swoimi doświadczeniami związanych z wdzięcznością.

Podsumowanie:

Thanksgiving Day to nie tylko święto, ale również okazja do refleksji. Refleksji głównie nad tym, co mamy i jak wiele wartościowych rzeczy nas otacza. Mam nadzieję, że ta podróż przez zwyczaje i tradycje tego święta dostarczy Wam fascynujących doświadczeń. Nie tylko kulturowych, ale również rozwinie wasze słownictwo. Niech także inspiruje do dzielenia się wdzięcznością z innymi.

Zapraszam Was również do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanych z Thanksgiving lub do zadania pytań na temat tego święta w komentarzach poniżej. Happy Thanksgiving!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *