Do pobrania: small talk

small talk

Dziś przychodzę do Was z kolejnym darmowym materiałem do pobrania. Small talk to jedna z najczęstszych sytuacji, w których musimy używać angielskiego.

Jednocześnie small talk okazuje się nie taki prosty. Wiele osób boryka się z problemem nawet w języku ojczystym. Ludzie nie wiedzą, o co zapytać, jak zacząć, jakie pytania mogliby zadać…

Dlatego zebrałam garść (ponad 60) pytań, które pomogą w takiej sytuacji. Pytania można też śmiało wykorzystać w trakcie zajęć konwersacyjnych.  Świetnie sprawdzą się jako rozgrzewka, początek rozmowy lub też sprawdzenie poziomu językowego nowych uczniów.

Co więcej, small talk jest coraz częściej wykorzystywany do badania zdolności językowych przyszłych pracowników w trakcie procesu rekrutacyjnego. Materiał można zatem wykorzystać na naprawdę wiele sposobów i mam nadzieję, że znajdzie swoje zastosowanie również w twoim przypadku.

Plik to oczywiście pdf. Tym razem nie jest on edytowalny, gdyż nie ma takiej potrzeby. Nie zawiera żadnych zadań. Potencjalne odpowiedzi możesz podawać ustnie lub zapisać na dodatkowej kartce czy też w dodatkowym pliku. W razie potrzeby mogę również udostępnić ten SMALL TALK w formie linka do materiałów online. Aby to otrzymać, daj znać w komentarzach.

Tak, to już trzeci darmowy materiał udostępniony przeze mnie w tym miesiącu. Dziękuję za szerokie zainteresowanie poprzednim. Oczywiście niezmiennie zachęcam do przejrzenia go, jeśli jeszcze nie było okazji. Okazuje się równie przydatny do rozwoju codziennych konwersacji.

smalt talk questions – download

 

Kolejne wpisy już niebawem!

Uwadze polecam też grupę na Facebooku, gdzie materiał udostępniam właściwie codziennie (są nawet dni tematyczne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *