Popularne wyrażenia w języku angielskim

Tym razem przygotowałam kolejny pakiet słownictwa. Popularne wyrażenia z życia codziennego, small talk, jak również w konwersacjach biznesowych.  Przydatnych wyrażeń w końcu nigdy za mało.

Te przydarne wyrażenia są jak zwykle zapisane w łatwym do pobrania formacie pf.  Materiał z pewnością sprawi, że wypowiedzi staną się bardziej różnorodne i naturalne. Chodzi przecież o to, by być użytkownikiem języka, a nie wiecznie uczniem, który w kółko powtarza to, czego wyuczył się z podręcznika, nawet jeśli nikt na ulicy by tak nie powiedział. To, co mówisz i jak mówisz, ma ogromne znaczenie. Jak cię widzą/słyszą, tak cię piszą. Niestety. 🙂

A przecież każdy zna sytuacje w stylu „o jeny, no było takie lepsze wyrażenie, tylko jak to tam leciało…”

Dlatego wyszłam na przeciw potrzebom i wzięłam pod lupę popularne e wyrażenia, które – chociaż ogólnie dosyć proste i popularne – sprawiają kursantom spory problem. Zwłaszcza pod kątem kreatywności i różnorodności.

Podzieliłam je na kilka kategorii, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć potrzebne frazy.

 

Pobierz plik tutaj: If you don’t know how to start

Jeśli potrzebujesz słownictwa w konkretnym temacie, oczywiście napisz w komentarzu. Postaram się przygotować możliwie jak najszybciej. Popularne wyrażenia, którymi dzielę się dzisiaj to tylko początek tego, co mam przygotowane w swoim przepastnym komputerze. 🙂

 

PS

Przypominam, jeśli ktoś przegapił. Były już dwie okazje, gdzie udostępniałam inne popularne wyrażenia. Równie przydatne i równie ciekawie. Podane za to w nieco innej formie. Można zajrzeć, choćby tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *