Dzisiaj przedstawiam tutaj kolejny darmowy materiał, a zarazem ciekawy pomysł na speaking, czyli po prostu ćwiczenie/zadanie kształtujące umiejętności mówienia w języku angielskim.

 

Komunikacja i mówienie – zdecydowanie to jest to, co lubię ćwiczyć z uczniami. I to, czego oni najbardziej potrzebują. Pomysł na speaking może być jednak nielada wyzwaniem. Zwłaszcza w przypadku, gdy uczęszcza się na lekcje już długo i w sumie nie wiadomo, o czym tu jeszcze pogadać. Albo kiedy próbujesz uczyć się samodzielnie i nie wiesz, jakie tematy w zasadzie warto poruszyć i jakie ćwiczenia (oprócz klasycznych konwersacji) byłyby dobre. Albo – również jeśli uczysz się samodzielnie – jak ćwiczyć mówienie bez spotykania kogokolwiek do konwersacji.

Pomysł na speaking w prostym ćwiczeniu

Materiał udostępniam całkowicie darmowo. Możesz go pobrać w formie pdf. Składa się aż z 50 pomysłów na mini-speech. Ten pomysł na speaking w razie potrzeby może zapełnić nawet godzinne zajęcia. Albo wystarczyć na naprawdę sporo rozgrzewek. 🙂

Sama idea zadania opiera się na metodzie „talk for one minute”. Mój pomysł na speaking polega na tym, że przez minutę mówisz na wybrany temat. W mojej wersji podałam aż 50 takich tematów. Żeby odrobinę podkręcić trudność, zaznaczyłam także, jakich kwestii nie można poruszyć w swoich wypowiedziach. To proste ćwiczenie powinno też wspomóc w kontrolowaniu własnych wypowiedzi.

 

 

Przypominam, że na blogu możecie znaleźć również inne gotowe materiały do pobrania. Są to zarówno gotowe lekcje do wykorzystania przez lektorów na zajęciach, jak również pomoce naukowe do pomocy własnej.

Jeśli też chodzi ci po głowie, o czym powienien być kolejny materiał (czy ma to być kolejny pomysł na speaking, czy gramatyka, czy materiały dotyczące wymowy, czy słownictwa), oczywiście daj znać w komentarzu. Napisz koniecznie, jakiego rodzaju pomocy ci brakuje, co mogłoby się przydać, co się zawsze sprawdza.  Postaram się przychylić do każdej prośby. Choć oczywiście, bądźmy realistami, nie do każdej od razu. 🙂

 

Życzę udanych zajęć oraz realnych postępów. Przecież o to właśnie chodzi!

Pobierz tutaj: TALK FOR ONE MINUTE

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *