Materiały własne: przydatne wyrażenia

przydatne zwroty

UWAGA! Przydatne wyrażenia w języku angielskim dla poziomów średnich!

Dzisiaj prezentuję – zupełnie darmowo – zestaw wyrażeń przydatnych w życiu codziennym, choć odrobinę rzadziej spotykanych niż część pierwsza, którą mogliście otrzymać całkowicie darmowo jakiś czas temu po zostawieniu komentarza na mojej facebookowej stronie. 

Jeżeli w jakiś sposób udało ci się przegapić poprzednią rozdawajkę lub np trafiłeś na moją stronę dopiero teraz – nic straconego! Napisz komentarz pod postem, a odezwę się z prezentem w postaci PDF. Pamiętaj, żeby wypełnić rubrykę „email” (nie będzie on publiczny). Tamte przydatne wyrażenia przecież jeszcze nie wyszły z użycia. 🙂

Jeśli nie chcesz zostawiać komentarza, zawsze możesz napisać poprzez zakładkę KONTAKT. 

Sharing is caring, więc dzielmy się wiedzą, materiałami, inspiracjami.

 

Przydatne wyrażenia – jakie dokładnie? Czego się spodziewać?

Wtedy pojawiły się wyrażenia z poziomów do B1. Tym razem prezentuję coś dla uczniów, którzy plasują się w okolicy B1/B2 (oczywiście mniej/więcej). Nie można się przecież zamykać na cyferkach i literach CEFR. Najważniejsze jest przecież rozwijanie wszystkich zdolności w zrównoważony i dopasowany do swoich potrzeb oraz możliwości sposób.

Przydatne zwroty, które prezentuję tym razem, może nie są najbardziej podstawowe ani konieczne. Dzięki nim na pewno jednak sprawisz, że twój angielski stanie się o wiele bardziej naturalny i bezpośredni. Frazy są żywcem wzięte z codziennych rozmów. Nie musisz już brzmieć jak robocik z pięknie ułożonymi słówkami z podstawowych słówek. Użyj czasem jakiegoś idiomu. Wykorzystaj coś niecodziennego! Pokaż, że potrafisz.

 

Przydatne wyrażenia, które tutaj prezentuję, w dużej części są potoczne, niekiedy nawet slangowe. Występują w formie odpowiedzi w danej sytuacji lub mogą być komentarzem, który ciśnie się na usta.

W pliku zawarta jest również karta odpowiedzi/definicji. Layout tym razem minimalistyczny. Pomaga w skupieniu na treści (mam również wersję kolorową i z ilustracjami – niedługo będzie do nabycia w SKLEPIE z gotowymi zadaniami).

Zwroty przydadzą się oczywiście zarówno do pracy własnej (w formie powtórzenia lub nauki), jak i do przeprowadzenia lekcji [albo jej części] z kursantami. Zawiera 25 popularnych wyrażeń.

Oczywiście nawet w zestawie z poprzednią, nie tworzą jeszcze pełnej bazy idiomów, którą powinien opanować płynnie posługujący się językiem angielskim użytkownik. Niebawem pojawi się część 3, 4 i 5, a nawet 6 bonusowa.

Dwie z nich będą dopełnieniem już zaprezentowanych, a więc skupią się na zwrotach życia codziennego. Jedna za oś obierze komunikację ewidentnie biznesową i marketing. Ostatnia zakręci się wokół języka parentingowego. Dwujęzyczność zamierzona to również wspaniały fenomen, a materiałów w polskim internecie przybywa, ale wciąż jest za mało.

Jeśli chcesz wpłynąć na kolejność pojawiania się zestawów, zostaw komentarz ze swoją sugestią.

>>Plik, klik, klik<<

One thought on “Materiały własne: przydatne wyrażenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *