OUTSIDE THE BOX - Angielski kreatywnie

Nauka angielskiego przyjemniejsza niż myślisz!

Skontaktuj się:
790-375-342

Poczytajki-polecajki, czyli gdzie i jak znaleźć ciekawe materiały autentyczne do czytania

Pytacie często, gdzie znaleźć ciekawe i wartościowe treści do samodzielnej nauki w domu. Co podsunąć osobie początkującej do poczytania, żeby miała frajdę z obcowania z językiem i rozwijała oraz utrwalała swoje zdolności? Czytanie jest przecież jedną z elementarnych kompetencji językowych. I bardzo wygodnym sposobem nauki języka obcego. Czytanie pobudza zdolność pisania, rozumienia świata. Pozwala również na przerwy w dowolnym momencie i korzystanie w dowolnym miejscu i za pośrednictwem dowolnego nośnika.

Postanowiłam podzielić się listą stron, które zwykle inspirują mnie do dyskusji, dostarczają materiałów, kierują moim wyborem w kontekście spójności językowej, częstych idiomów, górują nad listą rekomendacji tekstów dla uczniów.

W osobnych wpisach polecałam już filmy i seriale (nawet dwa razy!) oraz książki. Tym razem zatem opieram wpis na różnego typu artykułach. Niektóre to prasa codzienna, inne to pisma branżowe, a kilka to po prostu blogi – zarówno prowadzone z pasji, zarobkowo, jak i z obu tych powodów.

 

Materiały autentyczne do czytania – polecane źródła w internecie.

Materiały autentyczne, jeśli chodzi o czytanie, można podzielić na wiele kategorii. Każda ma do zaoferowania coś nieco innego. Z racji pracy z naprawdę różnorodnym spektrum uczniów, staram się korzystać z możliwie różnorakich źródeł. Ważne, żeby treści dostarczane przez czytanie, były rozwijające pod względem językowym, intelektualnym oraz pasowały do naszych zainteresowań i potrzeb. Niektórzy wolą książki (o których pisałam już TUTAJ), inni blogi. Dla jeszcze innych osób najlepiej sprawdzą się artykuły czy objaśnienia. Ktoś z pozostałych odnajdzie się w czytaniu krótkich opowiadań.

 

Strony i portale wielotematyczne. 

https://www.yourarticlelibrary.com/ – strona, na której użytkownicy dzielą się własnymi artykułami. Mogą być to materiały podobne do tych znajdujących się na Wikipedii, inne bardziej w typie eseju czy felietonu. Zabrania się reklam [zarówno jawnych, jak i lokowania produktów], mowy nienawiści oraz linków zewnętrznych.

Biznesowe

insider.co.uk – Scottish business news as it happens

business-magazine. 

bmmagazine.co.uk

Elite Business

IT

Tech Crunch

Gigaom

ZDNET

Info World

ComputerWeekly | IT News Archive

Psychologia

Reaserch Bow

Mind Hacks

In the news

Sztuka

ARTnews Magazine

StreetArtView

Artist Network

Literatura 

Project Gutenberg

WLT – World Literature Today

Juxtapoz Magazine | Art and Culture

Parenting 

Family Focus Blog

 

Nuture and Thrive

Not Just Cute

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *