Gotowa lekcja: MIND READING

Gotowa lekcja (konwersacje): mind reading.

Dawno mnie tu nie było. Nie próżnowałam jednak. Przez cały ten czas szkoliłam się i nabywałam nowe umiejętności oraz pracowałam ze swoimi kursantami, jeszcze lepiej poznając ich potrzeby i możliwości. Szlifowałam również warsztat metodyczny, by w kolejnym roku dzielić się jesze trafniejszymi poradami i materiałami.

Tak, czytam w twoich myślach. Poszukujesz właśnie gotowej lekcji na konwersacje ze swoimi uczniami na poziomie średniozaawansowanym. Trafiłeś idealnie! Oto przed tobą gotowa lekcja (konwersacje) o bardzo ciekawym i prowokującym dyskusje temacie czytania w myślach. Przygotowany materiał może zaskoczyć nie tylko ucznia, ale również ciebie, rozwinięcie zawartego w tytule zagadnienia jest dosyć przewrotne i skłania do ciekawej dyskusji.

Jak pewnie zauważyłeś z poprzednich wpisów, opieram swoje gotowe lekcje wyłącznie na materiałach autentycznych i dużym nacisku na mówienie, skupiając się na tematyce i sposobie prowadzenia zajęć, które najbardziej zachęcą kursanta do swobodnej i otwartej komunikacji. Gotową lekcje (konwersacje) można spokojnie przeprowadzić w trakcie spotkania 1:1, w parach, a nawet małej grupie.

Gotowa lekcja zawiera aż trzy bloki do rozmowy, ćwiczenia na idiomy, krótki tekst do czytania oraz wykorzystuje filmik, który możesz znaleźć TUTAJ.

Zajęcia w oparciu o tę kartę pracy zalecam szczególnie na poziom B1+/C1. Kursant powinien być zaznajomiony z amerykańską wymową oraz drugim okresem warunkowym. Sama przeprowadziłam ją już [z drobnymi modyfikacjami, gdyż staram się nie używać dwa razy dokładnie tego samego] w trakcie pięciu różnych lekcji i za każdym razem okazywało się to strzałem w dziesiątkę.

Nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i osób nastoletnich.

KARTA PRACY

 

Inne gotowe lekcje znajdziesz TUTAJ i TUTAJ. Po więcej, zajrzyj po prostu do kategorii mojego bloga opisanej GOTOWE LEKCJE.

Już wkrótce kolejna gotowa lekcja (konwersacje) oraz krótkie objaśnienie mojej ulubionej metody. Masz problem z doborem tematów i materiałów dla swoich kursantów? Zwłaszcza indywidualnych na poziomie średniozaawansowanych? W kolejnych wpisach opowiem, jak sobie z tym radzę oraz przedstawię doskonałą technikę zapamiętywania i ćwiczenia nowego słownictwa.

W komentarzach daj znać, jak przebiegły zajęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *