Współczesny język angielski

Współczesny język angielski jest pełen życia, bogaty w wyrażenia, które zmieniają się na równi z rozwojem kultury internetowej i mediów społecznościowych. W dzisiejszych czasach nieformalny język angielski jest fascynującym przykładem, jak technologia i internet wpłynęły na naszą komunikację. Wiele słów to po prostu skróty lub skrótowce.

Przejrzyjmy niektóre z najbardziej rozpoznawalnych i używanych wyrażeń, które definiują ten nowoczesny język.

Współczesny język angielski – przykłady częstych słówek i zwrotów.

 1. LOL (Laugh Out Loud): To wyrażenie stało się ikoną internetowej komunikacji. LOL oznacza śmiech, ale w dzisiejszych czasach często używamy go nie tylko wtedy, gdy coś jest naprawdę zabawne. Możemy go dodawać, aby złagodzić ton wiadomości lub podkreślić, że żartujemy.

  Przykład: „Nie wierzysz, że spóźniłem się na autobus? LOL.”

 2. BRB (Be Right Back): W czasach natychmiastowej komunikacji, gdy jesteśmy dostępni niemal non-stop, BRB jest używane, aby poinformować innych, że wracamy wkrótce, ale musimy na chwilę odejść.

  Przykład: „Muszę otworzyć drzwi kurierowi, BRB.”

 3. OMG (Oh My God): To wyrażenie jest używane, aby wyrazić zdziwienie, zdumienie lub emocje. Chociaż wywodzi się z religijnych słów „Oh my God,” dzisiaj jest używane znacznie szerzej, niekoniecznie w kontekście religijnym.

  Przykład: „OMG, to jest niesamowite, jakie mamy dzisiaj pogodę!”

 4. YOLO (You Only Live Once): Młodsze pokolenie lubi używać tego skrótu, aby podkreślić, że życie jest krótkie, i że warto brać z niego wszystko, co najlepsze.

  Przykład: „Chcę wybrać się na tę wycieczkę, YOLO!”

 5. FOMO (Fear Of Missing Out): To uczucie niepokoju lub lęku, że inni doświadczają czegoś ciekawego, a my tego przegapimy. FOMO często wiąże się  ciągłym śledzeniem mediów społecznościowych.

  Przykład: „Nie mogę uwierzyć, że nie mogę iść na tę imprezę, ale nie mogę sobie pozwolić na FOMO.”

 6. ICYMI (In Case You Missed It): Używane, aby podać informację lub treść, która mogła być pominięta przez innych, ale jest warta uwagi.

  Przykład: „ICYMI, na naszej stronie pojawił się nowy artykuł.”

 7. Savage: To słowo opisuje osobę lub sytuację, która jest surowa, bezlitosna lub ostrożna w działaniu.

  Przykład: „Dziś na meczu byłeś prawdziwym savage, w dobrym znaczeniu, oczywiście.”

 8. Lit: To słowo będzie przydatne, gdy opisujemy coś jako fantastycznego, ekscytującego lub imponującego.

  Przykład: „To koncert był naprawdę lit, czułem się jakbyśmy byli na chmurze dziewiątym.”

  Podsumowanie

Nieformalny, współczesny język angielski jest dynamiczny i zmienny, ewoluujący nieprzerwanie. To tylko kilka przykładów popularnych wyrażeń, które stanowią część naszej codziennej mowy w dzisiejszym świecie. Współczesny język angielski jest elastyczny i dynamiczny. Aby nie zostać z tyłu, warto śledzić najnowsze trendy jak np. słowo roku. Tak, ta idea nie jest popularna tylko w Polsce, ma swoje odpowiedniki również w Stanach czy Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *