Darmowy materiał: Gotowa lekcja – Anti-Christmas

darmowy materiał

Już w poprzednim poście z darmowymi materiałami (tak, tak, wciąż wrzucam darmowe materiały na zajęcia z angielskiego lub oczywiście pracy własnej) zapowiadałam kolejny. Wtedy miałam okazję zaprezentować temat mikołajkowy (Secret Santa). Tym razem dalej coś w tematyce świąt Bożego Narodzenia, a jednak trochę inaczej. Dzisiaj mój darmowy materiał to cała lekcja w tematyce Anti-Christmas. Jak zawsze u mnie zajęcia składają się z kilku sekcji, ale skupiają się wokół komunikacji i konwersacji.

Mamy też niezwykle ważne w nauce angielskiego słuchanie, opis obrazków, ćwiczenie wymowy i czytanie. Można wyprowadzić z tego również słownictwo (zwłaszcza, gdy uczeń jest na niższym poziomie).

Darmowy materiał – z czym łączyć?

Co ważne, ten darmowy materiał przyda się jako rozpoczęcie lekcji, zakończenie, wypełnienie. Jeśli np przeprowadzacie lekcję na podstawie moich innych projektów, które możecie znaleźć w sklepie. Tak na przykład:

Christmas shopping – OUTSIDE THE BOX – angielski kreatywnie

Gotowa lekcja – Christmas [Intermediate] – OUTSIDE THE BOX – angielski kreatywnie

Gotowa lekcja: Christmas – Advanced – OUTSIDE THE BOX – angielski kreatywnie

Dark Gold – Coca Cola – OUTSIDE THE BOX – angielski kreatywnie   (to gotowa lekcja o Coca-Coli w kontekście świąt, choć nie tylko, jedna z moich ulubionych).

 

Darmowy materiał Anti-Christmas przyda się również jako baza do całych zajęć z uczniem lub grupą. Tutaj przeznaczyłabym na zajęcia 45-60 min.

Nadaje się również do wykorzystania w szkole, nie tylko na lekcjach prywatnych.

Jak zwykle, i tym razem darmowy materiał ofiarowuję w formie pdf. Tym razem nie jest to plik edytowalny, bo wyjątkowo nie znajdziecie tutaj zadań z pisania, więc nie było potrzeby.

 

anti-christmas

 

Standardowo zachęcam również do wpisywania swoich propozycji na tematy kolejnych darmowych materiałów. Masz realny wpływ na to, co znajdziesz na blogu. Podziel się zatem swoimi potrzebami i pomysłami… a resztę zrobię za ciebie.

 

Niezmiennie zapraszam też na grupę na Facebooku, gdzie społeczność rośnie. Regularnie pojawiają się tam całkowicie darmowe materiały z wymowy, gramatyki, ortografii, słownictwa oraz polecenia niebanalnych ćwiczeń utrwalających. Aby nie przegapić nowych wpisów (i materiałów) możesz śledzić również stronę na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *