Legenda o samotnym strachu na wróble – bezpłatne materiały

bezpłatne materiały o halloween

Bezpłatne materiały o tematyce wokół święta Halloween.

Zajęcia wokół Halloween od zawsze były dla mnie zagwozdką. Robić, nie robić? Nie uczę dzieci. Czy starszych nastolatków i osoby dorosłe może zainteresować coś z tematyki święta duchów? Jak zrobić, by nie było za bardzo infantylne, ale też niezbyt poważne?

Okej, można Edgara Poe, ale to z kolei dla poziomów średnich sporo za trudne i wcale nie musi być interesujące. Dobre materiały do lekcji powinny być uniwersalne, wciągające i najlepiej „odszkolnione”.

Idąc tą drogą wybrałam zakres, który dzisiaj przedstawiam tutaj jako bezpłatne materiały – gotowa lekcja wokół legendy o samotnym strachu na wróble.

Bezpłatne materiały, które przygotowałam, są jak zwykle w formie edytowalnego pliku pdf. Poziom, do którego przeznaczam tę gotową lekcję, to ok. B1. Zawiera zagadnienia drugiego okresu warunkowego oraz użycie kilku form czasu przeszłego, które uczeń powinien chociaż kojarzyć. Doskonale nadaje się na powtórkę. Sprawdzi się również na tzw. „luźnej lekcji”. Oczywiście również na takiej, gdzie nacisk kładziemy na kreatywność i rozwój ogólnych kompetencji językowych.

Idealnie nadadzą się na zajęcia online, jak również takie w formie stacjonarnej, gdzie mamy możliwość obejrzenia krótkiego materiału wideo. Filmik, wokół którego kręci się historia, jest podlinkowany w karcie pracy, którą załączam.

Bezpłatne materiały można pobrać klikając tutaj. BEZPŁATNE MATERIAŁY – THE STORY OF THE SCARECROW

 

Kolejny pakiet do pobrania pojawi się w następnym miesiącu (za około 2 tygodnie). Zawsze staram się, by materiały trafiały na bloga regularnie. Oczywiście, jeśli masz jakieś propozycje co do tematyki, której potrzebujesz, oczywiście daj znać w komentarzu.

Gotowe lekcje, których możesz się tutaj spodziewać, zazwyczaj kierowane do poziomów od B1 do C2. Najbliższy planowany będzie oscylował wokół C1/C2 i dotyczył polskiego święta niepodległości. W końcu to kolejny „problematyczny” temat na zajęciach językowych.

Do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *