czasownik turn

Czasownik turn może nie mieści się w zakresie pierwszych trzech lekcji języka angielskiego. Na pewno jednak należy do podstawowych. Pojawia się nader często. Zazwyczaj w różnych konfiguracjach – ma swoje miejsce w idiomach czy różnego typu wyrażeniach – zarówno potocznych, jak i biznesowych. W słowniku znajdziemy również całą gamę czasowników frazowych ze słówkiem bazowym turn (ach, te phrasal verbs! znów o nich wspominam).

Mimo powyższego, czasownik turn okazuje się problematyczny dla niektórych uczniów. Nie do końca wiedzą oni, „z czym to się je” i jak ogarnąć cały ten gąszcz powiązanych wyrażeń – jak je odróżnić, jak realnie użyć, przypisać kontekst.

No, tak. Pojawia się na lekcjach. W filmach i piosenkach też dość łatwo coś się znajdzie. Co jednak z materiałami, które konkretnie pozwolą przyswoić to niełatwe zagadnienie?

Tutaj właśnie pojawiam się ja. Wychodząc naprzeciw potrzebom, przygotowałam materiał  dedykowany do pracy własnej. Ta gotowa lekcja może być oczywiście wykorzystywana przez nauczycieli na zajęciach. Materiał zawiera przecież, jak zwykle u mnie, dość obszerną część konwersacyjną. Pracując samodzielnie możesz jednak przerobić te zadania pisemnie. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby sprawdzić, możesz skontaktować się w tym celu ze mną. Wystarczy przejść do zakładki KONTAKT. 

Jeżeli nie lubisz pisać maili i bliższe okazują się krótkie wiadomości na czacie, koniecznie zajrzyj na FACEBOOKA. Staram się tam też regularnie umieszczać materiały do nauki, ciekawe memy językowe [i nie tylko], a także zawsze powiadamiam o nowym materiale na blogu.

Uwaga, ważne!

Aby w pełni wykorzystać potencjał materiału i realnie przećwiczyć czasownik turn we wszystkich jego odsłonach, potrzebujesz dostępu do stabilnego internetu. Jedna strona gotowego pakietu to zbiór linków do zadań online. Swoje nowe umiejętności będziesz szlifować za pomocą platformy wordwall.net

W celu pobrania materiału wystarczy wyklikać go, o tu: pakiet zagadnień

 

Wypatruj też kolejnego darmowego materiały. Nowe wrzutki pojawiają się co najmniej raz w miesiącu. Nowości już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *