Darmowe: moje materiały do lekcji – temat o uwadze

moje materiały - uwaga!

Stali czytelnicy mojego bloga na pewno zauważyli, że staram się systematycznie zamieszczać gotowe materiały lekcyjne. Staram się robić to regularnie, o ile oczywiście pozwala czas. I możliwości przerobowe.  Nadeszła pora na kolejny zestaw zadań.

Jak zwykle możesz wykorzystać moje materiały do samodzielnej nauki lub – jeśli jesteś nauczycielem – do zajęć ze swoimi kursantami. Również niezmienne jest dla mnie wykorzystanie autentycznych materiałów [na darmowej licencji, zawsze sprawdzam, czy autor wyraża zgodę na czerpanie z jego dzieła]. Tym razem jest to krótki filmik.  Jak zawsze też pozostałe elementy gotowej lekcji. stworzyłam samodzielnie.

Z racji tego, że od lat uczę już tylko dorosłych i starszą młodzież, do takich kursantów są skierowane moje materiały. Jak pewnie również dało się zauważyć, lubię w swoich tematach poszerzać świadomość o otaczającym nas świecie, poruszać tematy psuchologiczne, socjologiczne i biznesowe. Tematem dzisiejszej lekcji są zaburzenia uwagi. W lekcji otrzymacie zestaw wyrażeń i kolokacji powiązanych z uwagą, pytania dyskusyjne. Jeśli uczysz się samodzielnie, wykorzystaj je jako okazję do pracy pisemnej, a odpowiedzi możesz przesłać mi w wiadomości poprzez zakładkę KONTAKT.

 

Jeśli chciałbyś zajrzeć do innych moich materiałów, wystarczy przejść do kategorii „gotowe lekcje”. Znajdziesz tam wszystkie darmowe. Lub SKLEP, gdzie wisi już cała masa gotowych lekcji na przeróżne tematy i poziomy: gramatykę, czytanie, pisanie, mówienie itd.

Pamiętaj, że kluczowe jest ćwiczenie wszystkich umiejętności językowych.

A teraz wreszcie plik do pobrania, o, proszę bardzo.  Jak zawsze w wygodnej formie pdf.

Attention please!

 

Uwaga! 🙂

Jeśli masz pomysł, o czym mogłabym  mogłyby być moje materiały w kolejnej darmowej wrzutce, daj znać w komentarzu. Jest spora szansa, że wykorzystam twój pomysł, a ty otrzymasz darmową paczkę zadań do wykorzystania. W końcu co dwie głowy, to nie jedna. 🙂 Czekam też oczywiście na wrażenia po przepracowaniu zadań. Każdy feedback jest dla mnie cenny i pozwala się rozwijać.

 

Owocnej pracy i do przeczytania następnym razem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *