Gotowa, darmowa mini-lekcja

mini-lekcja

Oto kolejna mini-lekcja! Tym razem przedstawiam krótki (ale treściwy, mam nadzieję!) materiał. W grafice minimalistyczny, bez fajerwerków, raczej printer-friendly. Tematyka oczywiście majowa – „MAY THE FOURTH BE WITH YOU” to tytuł mojej mini-lekcji. Materiał sprawdzi się jako notatki, do których można łatwo zajrzeć, baza powtórzeniowa, krótkie wprowadzenie… słowem: wszechstronny!

Zupełnie jak angielskie słówko „may”.

I wpadnie ona w mojej dzisiejszej darmowej mini-lekcji.

Mini-lekcja nada się zarówno do wykorzystania z uczniami online, jak i stacjonarnie, ale także do pracy własnej. Jeśli więc jesteś uczniem, nie krępuj się, tylko korzystaj. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zostaw komentarz [koniecznie z kontaktem do siebie]* lub wyślij wiadomość poprzez formularz. Pytania mogą dotyczyć oczywiście dzisiejszej mini-lekcji, jak i dowolnie innego tematu (w zakresie nauki języków obcych). Bardzo chętnie odpowiem.

Jak można się domyślić po tytule, mini-lekcja dotyczy głównie czasownika modalnego „may”. Dotyczy też, oczywiście, oraz majowych świąt [tych polskich, jak i światowego dnia fanów Gwiezdnych Wojen) i tej sławnej frazy. Dowiesz się również, co saga Star Wars ma wspólnego z słynną panią premier Margaret Thatcher. Mini-lekcja zachacza również o tematykę czasowników modalnych w ogólności (zarówno w temacie „prostych” czasowników modalnych, czyli takich, które dotyczą przeszłości/teraźniejszości, jak i  tzw. past modals (do opowiadania o spekulacjach lub straconych możliwościach). Oczywiście dzisiejsza mini-lekcja nie wyczerpuje tematu czasowników modalnych spekulacji, więc jeśli potrzebujesz więcej materiałów do pracy nam nimi, zapraszam do mojego sklepu po TEN zestaw – sprawdził się już wielu osobom. 🙂

 

Planuję też stworzyć jakąś dłuższą lekcję o Star Wars. Daj znać w komentarzu, jakie zagadnienie gramatyczne powinna zawierać, żeby się przydała. 🙂 A może masz jakieś konkretne skojarzenie? Jakaś konstrukcja wiąże się w myślach z filmami George’a Lucasa? Chętnie się zapoznam.  A jeśli nie mini-lekcja o Star-Wars, to może jakiś inny film? Książka? Serial? Komiks? Koniecznie podziel się inspiracją, a przygotuję materiały zgodne z tym tematem. Przecież nauka, która daje przyjemność, jest zawsze bardziej efektywna [i efektowna!].

 

 

maybe

*nie bój się zostawiać namiarów, komentarze są moderowane, więc nic niewłaściwego nie zostanie udostępnione publicznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *