Jak znaleźć kogoś do rozmawiania po angielsku

Jak znaleźć kogoś do rozmawiania po angielsku

Zastanawiasz się, jak znaleźć kogoś do rozmawiania po angielsku?

Spędzasz stan izolacji samotnie lub z rodziną. Robisz, co prawda, swoje cotygodniowe zadania od nauczycielki, może nawet przeprowadzacie normalne zajęcia w formie online. Jednak czujesz, że chciałbyś z kimś naprawdę porozmawiać. Wyjechać nie możesz – wiadomka. Przyszło ci do głowy, że może znalazłbyś kogoś w internecie. Ale jak się do tego zabrać, od czego zacząć? I jak znaleźć kogoś do rozmawiania po angielsku na tematy, które interesują obie strony i żeby znajomość nie skończyła się po jednej wymianie zdań? Jak się przełamać?

Jednej, idealnej recepty – jak zwykle – nie ma. Są za to różne możliwości. Jest spora szansa, że któraś z nich spełni twoje oczekiwania/potrzeby.

Facebook

OPCJA 1:

Facebookowe grupy językowe.  Należę np do LANGUAGE NERDS. Pralwie że cyklicznie pojawiają się tam ogłoszenia osób szukających partnera do rozmowy. Nie tylko w języku angielskim, ale również innych jak arabski, hiszpański, francuski). Zdarzają się zarówno osoby native, jak i non-native na różnych poziomach zaawansowania. Daily English Conversation również wygląda zachęcająco. Z rozmówcami możecie tylko pisać, ale również dzwonić (np. przez aplikację Whatsapp – zupełnie darmowo i bez ograniczeń). Co polecam jednak szczególnie (i na pewno poświęcę temu jeszcze osobny wpis) to grupy nie tyle w tematyce samego języka, ale naszych zainteresowań. W ten sposób naprawdę zanurzamy się w języku (a o korzyściach płynących z tego faktu wspominałam m.in. TUTAJ).

WWW DEDYKOWANE TWOIM POTRZEBOM

OPCJA 2:

Jeżeli nie posiadasz konta w portalu Facebook lub nie chcesz używać go do takich celów (powody mogą być przeróżne), łatwo znajdziesz kogoś na stronach typu „pen pal” – jak na przykład  Interpals.net . Interesująca wydaje się również  Penpals Now.  Możecie wybrać tam wiek, płeć i pochodzenie osoby, z którą chcecie nawiązać kontakt. Przy ogłoszeniach podane są  opisy na podstawie których będziesz w stanie przekonać się,  czy ta osoba chociażby zbliża się do waszych kryteriów poszukiwania.  Zasada jest ta sama, co wyżej – znajdujesz osobę, która mogłaby okazać interesującym i rozwijającym rozmówcą, ustalasz warunki kontaktu… i rozmawiasz! Na portalach tego typu najczęściej cała sprawa rozpoczyna się poprzez kontakt mailowy. Miej zatem na uwadze swój adres elektroniczny. Jeśli wolisz bardziej analogowe formy kontaktu, oczywiście możesz zaproponować wymianę listów pisanych odręcznie. Jak szaleć, to szaleć!

DLACZEGO BY NIE PÓJŚĆ Z POSZUKIWANIAMI SZERZEJ? 

OPCJA 3:

Zawsze zostaje też możliwość dodania dodania informacji o poszukiwaniach na popularnych serwisach ogłoszeniowych typu OLX czy Gumtree. Tak jak w przypadku poprzednich propozycji, zacząć należy od wymiany maili. Co później? Zweryfikuje czas. No i oczywiście możliwości językowe obu stron.

 

OPCJA 4:

Czyli coś dla odważnych! Aplikacje randkowe cieszą się coraz większym powodzeniem na całym świecie. Daje ci to zatem ogrom możliwości wyszukiwania partnerów do rozmowy (i nie tylko, jeśli zechcesz 🙂 ). Przeglądasz profile, akceptujesz osoby, które umieściły opis wyłącznie po angielsku i zaczynasz rozmowę. Jedna kursantem opowiadała mi kiedyś, że korzysta z tej możliwości dość regularnie, przyjmując zasadę „jedna osoba = tylko jedno spotkanie”, a w trakcie samej randki posługuje się wyłącznie j. angielskim, dzięki czemu styka się z wieloma różnymi akcentami i poziomami użytkowników języka Szekspira. Oczywiście, co dość logiczne, nie ma żadnego obowiązku realnego spotkania czy nawet flirtu z poznaną w ten sposób osobą. Konto w aplikacji zawsze można przecież usunąć lub zmienić.

Naprawdę to nie jest takie trudne nawet dla introwertyków.

Jak widzisz, dla chcącego nic trudnego. Możesz oczywiście przetestować wszystkie podane przeze mnie metody i samemu ocenić, która okaże się w twoim przypadku najskuteczniejsza. Pamiętaj jednak, że kluczem tutaj jest nie medium, które pośredniczy, ale czynnik ludzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *