Gotowa lekcja – Mother’s Day

gotowa lekcja

Tak, każdego dnia w zakładce SKLEP znajdziecie nowe gotowe zestawy zadań oparte na materiałach autentycznych. Co jakiś czas jednak postanowiłam, że gotowa lekcja będzie lądować również tutaj –  robię to szczególnie z myślą o osobach, dla których taka forma okazuje się wygodniejsza. Gotowej lekcji w wersji całkowicie darmowej możecie spodziewać się mniej więcej raz w miesiącu.

Tym razem przygotowałam dla Was mini-lekcję w postaci prezentacji multimedialnej, a nie edytowalnego pliku PDF. Odnośniki do wideo (aż dwa filmiki w treści!) nie są tym razem wklejonym linkiem ani kodem QR, ale zostały wbudowane (dlatego należy po prostu kliknąć  na plaszy, a film się odtworzy).

 

Pamiętaj!

Gotowa lekcja składa się z 17 slajdów, ale może okazać się niewystarczająco rozbudowana dla Twoich kursantów (dlatego nazywam to mini-lekcją). Dobrze, jeśli znajdziesz jeszcze jakieś dodatkowe materiały. Możesz to oczywiście zrobić na kolejne zajęcia, a tę gotową lekcję wykorzystać na całe spotkanie z kursantem/grupą. Gotowa lekcja w wersji mini, którą przygotowałam, opiera się na słuchaniu (posiłkowałam się filmem od Discovery History) oraz konwersacji. Uczeń poznaje również 5 idiomów związanych ze słowem „matka”. Uważam, że wprowadzenie większej ich ilości, powoduje tylko chaos w głowie i jest nieefektywne. Jeśli masz ochotę na dodanie jeszcze jakiejś sekcji – słowotwórstwa lub czytanki – śmiało nie krępuj się. NIE ZMIENIAJ jednak ogólnego SZABLONU prezentacji, NIE usuwaj podanych przeze mnie źródeł oraz NIE UDOSTĘPNIAJ lekcji jako pracy własnej bez mojej zgody.

KARTA PRACY

Więcej o idiomach pisałam TU. Natomiast inne gotowe lekcje możecie znaleźć klikając na TEN link (znajdziesz tam również gotową lekcję o dniu dziecka, który przeciez już niedługo…).

Nie zapominaj, że zawsze możesz napisać – w wiadomości lub komentarzu – jeśli potrzebujesz materiałów konwersacyjnych na jakiś konkretny temat. Postaram się pomóc.

Tymczasem – wszystkim Mamom i wszystkim Dzieciom, również tym Wewnętrznym, wszystkiego dobrego i udanych lekcji!

2 thoughts on “Gotowa lekcja – Mother’s Day

  1. Witam, nie mogę odtworzyć filmu 🙁 czy jest on dostępny gdzieś w internecie?
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *