Gotowa lekcja – History of Beer

gotowa lekcja: history of beer

Dziękuję za liczny odzew na udostępniane w zakładce SKLEP materiałów do gotowych lekcji. Zachęcam też do zakupu tzw. lekcji na życzenie ( o tym więcej w zakładce DLA NAUCZYCIELA). Możecie też, rzecz jasna, podrzucać mi w komentarzach pomysły – kto wie, może wybiorę właśnie Wasz pomysł i przygotuję o tym materiały dla kursantów? Nie bójcie się próbować. Pomysły zawsze są na wagę zlota.

Tymczasem… Dziś przychodzę do Was z kolejnym, świeżutkim materiałem.

Gotowa lekcja – History of Beer

Tym razem inspiracja nie była nagłym i niespodziewanym „darem z niebios”. Nic mnie magicznie nie oświeciło. Gotowa lekcja – history of beer , a także samo piwo jako jako temat osiowy  pojawiły dzięki materiałowi od MATERIAL GIRLS BY DALKA & LESIAK., który zainspirował mnie do rozszczerzenia pomysłu. Dziewczynom jeszcze raz serdecznie dziękuję. W treści mojej lekcji znajdziecie odnośnik do slajdu wrzuconego przez duet – uwaga! Nie jest to jednak prezentacja oryginalna. Pozwoliłam sobie wyciąć kartę z pytaniami do dyskusji i przenieść ją do innej części. Znajdziecie je w dyskusji finałowej mojej karty pracy

Cała lekcja sprawdzi się doskonale jako materiał do lekcji odwróconej, czyli w skrócie takiej, w której główne materiały stymulujące uczeń otrzymuje do samodzielnego zapoznania przed zajęciami i przygotowuje się na tej podstawie do lekcji – slajdy (w tym odnośnik do czytanki) oraz video zalecam podesłać słuchaczom wcześniej, na samych zajęciach natomiast skupić się na konwersacji i powtórce słownictwa.

Oczywiście nie jest to żaden obowiązek i spokojnie można przeprowadzić klasyczne zajęcia, gdzie zapoznajemy się z materiałem stymulującym razem z uczniem/uczniami. Całość sprawdzi się zarówno na spotkanie indywidualne, jak i do zajęć grupowych.

Poziom określam na B1. Plik w formacie edytowalnego pdf znajdziecie TUTAJ, natomiast kartę odpowiedzieci pobierzecie, klikając O, TU. . Jeżeli ktoś potrzebuje formatu .doc (klasyczny word), proszę o sygnał w komentarzu lub wiadomości – „się zbuduje”.

 

Mam nadzieję, że materiał się sprawdzi. Dajcie znać w komentarzach. 🙂

 

PS Przypominam, że od kwietnia darmowe lekcje pojawiają się z częstotliwością jednej w miesiącu. Poprzednie możecie zobaczyć TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *