Angielskie słowotwórstwo

angielskie słowotwórstwo

Angielskie słowotwórstwo to kolejny aspekt, który często spędza sen z powiek osób uczących się tego języka.

Czy angielskie słowotwórstwo ma jakieś konkretne zasady?

Oczywiście, że tak. Angielskie słowotwórstwo, jak i zresztą każde inne słowotwórstwo, jest powtarzalnym zastosowaniem pewnych formuł. Trochę jak składanie klocków o tych samych kolorach (funkcjach).

Wielu uczniów ma jednak z tym problem. Dlatego postanowiłam rozpocząć nową serię  gramatyczną – angielskie słowotwórstwo będzie zatem kolejnym tematem powtarzalnych w najbliższych wpisach.

Nie da się ująć wszystkich elementów angielskiego słowotwórstwa w jednym wpisie. Angielskie słowotwórstwo składa się bowiem z wielu elementów, które warto sobie przyswoić. Znajomość angielskiego słowotwórstwa pomaga nie tylko rozwiązywać zadania egzaminacyjne. Angielskie słowotwórstwo jest elementem takich testów jak First B2 (dawne FCE), czy C1 Advanced (Dawne CAE), ale również pojawia się na polskiej maturze czy nawet egzaminie kończącym klasę ósmą (potocznie E8). Przede wszystkim jednak poruszanie się płynnie po zasadach słowotwórstwa pomaga korzystać z większych zasobów leksykalnych bez wkuwania osobnych słów indywidualnie. Dzięki przyswojeniu zasad angielskiego słowotwórstwa możemy budować słowa i zdania na poziomie intuicyjnym. Poprawi się też nasze ogólne rozumienie języka, naturalna płynność i gramatyczna poprawność. Zasady słowotwórstwa są kluczowe, ponieważ pozwalają zrozumieć, jak tworzone są nowe wyrazy w języku, co z kolei ułatwia zarówno naukę, jak i efektywną komunikację. Dzięki znajomości prefiksów, sufiksów oraz korzeni słów, uczniowie mogą łatwiej rozszyfrować znaczenie nieznanych wyrazów, co znacząco poszerza zasób słownictwa. Ponadto, znajomość zasad słowotwórstwa pozwala na tworzenie własnych słów zgodnie z regułami języka, co zwiększa kreatywność i precyzję wypowiedzi. W kontekście nauki języków obcych, zrozumienie tych zasad może przyspieszyć proces opanowania nowych słów i struktur.

W serii, którą tutaj zaczynam, podzielę zagadnienia na grupy, a do każdej przygotuję specjalne zadania, które pomogą przyswoić i przyswoić nowe wiadomości. Linki do kolejnych wpisów będą pojawiać się oczywiście na BLOGU. Zachęcam zatem do śledzenia.

Jeśli jest jakieś inne zagadnienie, o którym chcesz lub potrzebujesz poczytać, daj znać w komentarzu. Postaram się przygotować. Wszelkie wskazówki są mile widziane i rozwijające.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *