gotowa lekcja business english – COVID-19 vs global warming actions

gotowa lekcja business english

Potrzeba w narodzie okazuje się się wyraźna. Skoro pracujemy już w trybie home office (gotową lekcję w tym temacie znajdziecie TUTAJ), to pomyślmy, jak będą wyglądały dalsze działania na gruncie gospodarczym związane z epidemią wirusa i choroby COVID-19.  Czemu by podczas zajęć z języka angielskiego? Do Waszych rąk i ekranów trafia właśnie kolejna gotowa lekcja Business English.

Tym razem materiał znów oscyluje wokół poziomu średniozaawansowanego. Powiedziałabym, że osoby na na B2 powinny sobie doskonale poradzić. Można więc spróbować już od mocnego B1.

Pod warunkiem jednak, że uczeń/kursant jest chociaż w minimalnym stopniu obyty z biznesowymi artykułami ze źródeł autentycznych.

Materiał oczywiście nadaje się do pracy samodzielnej, zajęć 1:1 oraz w grupach. Przygotowana karta pracy zawiera część gramatyczną oraz czytankę i pytania do tekstu. Całość powinna zająć jakieś 45 minut, ale  można spokojnie wzbogacić krótkim wideo w tematyce ekologia vs ekonomia. Lub rozszerzyć zagadnienie gramatyczne według potrzeb.

 

 

MATERIAŁ PDF

 

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi do zadań gramatycznych, daj znać w komentarzu.

3 thoughts on “gotowa lekcja business english – COVID-19 vs global warming actions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *